Dlaczego warto kupić samochód u brokera?

kupno samochodu u brokera

Decydując się na zakup samochodu firmowego coraz częściej możemy usłyszeć radę, żeby skorzystać z pomocy brokera. Kim jest broker samochodowy? Dlaczego warto kupić samochód akurat u niego?

Broker samochodowy działa na zasadzie podobnej do działania brokera ubezpieczeniowego, z tą różnicą, że zamiast polisy na życie może nam zaoferować samochód dla firmy w naprawdę korzystnej cenie. Wynika to z faktu, że broker – w odróżnieniu do klienta indywidualnego – dysponuje znacznie szerszym spektrum narzędzi sprzedaży, a wieloletnia współpraca z danymi markami pozwala mu negocjować wysokie rabaty na samochody nowe, a nierzadko także używane. W praktyce dzięki pomocy brokerów niewielkie przedsiębiorstwa oraz firmy jednoosobowe mają szansę uzyskać dostęp do ekskluzywnych rabatów, które dotychczas były zarezerwowane wyłącznie dla dużych firm i korporacji zamawiających jednorazowo nawet kilkadziesiąt aut. Ale dobra cena to nie jedyny powód, dla którego zakupy u brokera się opłacają.

Inne korzyści z zakupu samochodu u brokera

Korzystając z oferty niezależnego brokera samochodowego zyskujemy dostęp do większości marek w jednym miejscu, co często sprowadza się do ich widoczności w porównywarce internetowej, która przy pomocy kilku kliknięć porówna dla nas nawet kilka modeli samochodów różnych marek. Porównywarka w połączeniu z możliwością załatwienia wszystkich formalności w trybie zdalnym przekłada się na bardzo dużą oszczędność czasu, a pośrednio także środków finansowych. Kolejna oszczędność wynika z możliwości uzyskania szybkiej decyzji kredytowej/leasingowej. Brokerzy  najczęściej współpracują z większą liczbą instytucji finansowych, co pozwala im świadomie kierować wnioski kredytowe oraz leasingowe do banków, które w danej sytuacji finansowej firmy klienta są w stanie zaproponować najlepsze warunki. Podobnie wygląda współpraca brokera z firmami ubezpieczeniowymi. Tutaj także możemy liczyć na korzystne warunki oraz ciekawe rabaty.

Nowy samochód w kilku krokach

Marka Automotive Centrum to niezależny broker samochodowy o ugruntowanej pozycji na rynku. Naszym Klientom oferujemy proste i przejrzyste zasady współpracy, co przekłada się na możliwość szybkiej finalizacji zakupu nowego samochodu dla firmy. Wszystkie formalności załatwiamy zdalnie. Nasz Doradca pomaga w wyborze najlepszego samochodu (marki i modelu) oraz wypełnieniu wniosku leasingowego. Po złożeniu przez Klienta wniosku kierujemy go do wybranej instytucji finansowej – decyzję leasingową jesteśmy w stanie uzyskać nawet w 60 minut od wysłania wniosku. Następnie finalizujemy umowę i oddajemy w ręce zadowolonego Klienta jego nowy samochód służbowy. Samochód czeka w wybranym salonie – wszystkie oferowane przez nas samochody są nowe i objęte pełną gwarancją producenta – lub jest dostarczany pod wskazany w umowie adres. Dodatkowo przedstawiamy Państwu najkorzystniejsze warunki ubezpieczenia pojazdu, z których możecie, ale nie musicie skorzystać.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Szukasz nowego samochodu na firmę?

Jesteś o krok bliżej do nowego samochodu.