Nowe auto taniej – czy to możliwe?

Nowe auto taniej – czy to możliwe

Zakup samochodu dla firmy to inwestycja. Inwestycja w mobilność pracowników i jeszcze lepszą obsługę klienta, inwestycja w wizerunek i prestiż marki. To także koszt, który możemy odpisać od podatku dochodowego. Czy to oznacza, że zakup nowego samochodu z salonu zawsze będzie dla nas opłacalny? Niekoniecznie!

Planując zakup samochodu firmowego warto odwiedzić nie tylko dealera samochodowego, ale również brokera. Niezależny broker samochodowy może nam zaoferować to samo nowe auto taniej niż dealer, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej gwarancji producenta oraz możliwości dowolnej personalizacji pojazdu. Jak to możliwe? Ze względu na specyfikę prowadzonej działalności brokerzy samochodowi dysponują szerokim wachlarzem narzędzi sprzedaży, dzięki czemu mogą skutecznie negocjować ceny na poziomie salonu samochodowego oraz instytucji finansowej, co przekłada się na korzystną ofertę zakupu i finansowania samochodu dla firmy.

Nowe auto taniej, nawet o 35% w stosunku do ceny katalogowej

Możliwość korzystania z ekskluzywnych rabatów flotowych dotychczas była zarezerwowana przede wszystkim dla dużych przedsiębiorstw i korporacji – klientów zamawiających samochody w dziesiątkach sztuk. Obecnie, dzięki pomocy brokera samochodowego z podobnie korzystnych rabatów może skorzystać średnia, mała i mikro firma. Ale na tym korzyści związane ze skorzystaniem z oferty brokera samochodowego się nie kończą.

Brokerzy samochodowi na stałe współpracują z licznymi instytucjami finansowymi, dzięki czemu mają wysoką skuteczność w zakresie pozytywnych decyzji kredytowych i korzystnych warunków spłaty finansowania, także w dziedzinie leasingu. To wszystko sprawia, że nowe auto dla firmy możemy zakupić znacznie taniej niż wskazywałby na to początkowy research rynku. To szczególnie istotne z perspektywy niewielkich firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych, które – ze względu na zakres oraz skalę prowadzonej działalności – nigdy nie wygenerują potrzeb oraz budżetu porównywalnego z możliwościami korporacji twardo negocjujących ceny samochodów dla swoich pracowników wyższego szczebla.

Korzystne opcje ubezpieczenia OC, AC i GAP – nowe auto jeszcze taniej

Dodatkowym atutem współpracy z brokerem jest możliwość uzyskania korzystnej oferty ubezpieczenia samochodu, którą możemy wliczyć w miesięczną ratę leasingu lub opłacać niezależnie. Tutaj, podobnie jak w przypadku rabatów dla korporacji i dużych firm brokerzy są w stanie wynegocjować dla nas bardzo dobre warunki ubezpieczenia samochodu, przy jednoczesnym zachowaniu raty ubezpieczenia na relatywnie niskim poziomie.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Szukasz nowego samochodu na firmę?

Jesteś o krok bliżej do nowego samochodu.